Vaničky a koupání

AAA

Počet nalezených produktů: 1

-32%

TEGA Anatomické lehátko do vaničky AUTÍČKA

Plastové lehátko ke koupání pro bezpečné koupání miminka, kdy díky anatomickému tvaru pomáhá při přidržování miminka bezpečně ve vodě. Na spodní straně jsou gumové přísavky pro lep ...

81,-

Skladem 1 ks

Koupání miminek - vaničky pro miminka - dětská vanička na koupání miminka - vanička pro miminka

Je mylné se domnívat, že je nutné miminko koupat denně. Malé miminko má velice citlivou pokožku, která je velice náchylná na vysušení, a častým koupáním ztrácí vlastní ochranný film, můžou se na ní tvořit prasklinky, ve kterých se mohou množit škodlivé mikroorganismy. Dermatologové a pediatři právě proto doporučují koupání miminka pouze jednou až dvakrát týdně.

Častější koupání miminka zbytečně novorozeneckou pokožku vysouší a dráždí, a tím ztrácí přirozenou imunitu. Rodiče si rádi užívají večerní rituál koupání miminka, ale opravdu je nutné zbytečně malé miminko nekoupat. Samozřejmě, že četnost koupání se pak zvyšuje, jakmile se miminko začne pohybovat, v létě potit, lézt, utíkat.

Koupání miminka provádíme, pokud možno, bez jakýchkoli přísad, vyjma přírodních olejíčků nebo mýdel, kterými omyjeme genitálie a prdelku. Teplota vody ve vaničce - dětská vanička - vaničky pro miminko - by pro novorozené miminko měla být 37°C. Staršího kojence můžeme postupně a s rozumem otužovat.

Kolik vody má být napuštěno do vaničky pro miminka - dětská vanička pro miminko?

Většinou je to cca 10 - 15 cm, pokud používáme lehátko do vany, pak samozřejmě musíme hladinu vody ve vaničce přizpůsobit. Jinak bez lehátka do vany musíme zajistit hlavičku tak, aby se nemohla ponořit pod vodu! Čím více dokážeme dítěti, že je ve vodě v bezpečí, tím rychleji bude naše miminko koupání milovat! Dětská vanička - vaničky pro miminka - se většinou více osvědčí než kyblík ke koupání, zvláště, pokud je miminko již několikaměsíční, protože to pak má vyloženě touhu kopat a plácat nožičkama a ručičkama, a cákání je vyložená legraci při koupání miminka.

Novorozená miminka koupeme krátce, aby neprochladla, neboť nemají ještě řádně vyvinutou termoregulaci. Po koupeli jemně otřeme, ale nedřeme, jemnou pokožku měkkou osuškou. Po každém koupání miminka bychom měli natřít pokožku miminka nejlépe přírodním olejem (např. kvalitním slunečnicovým, mandlovým, olivovým panenským olejem, makovým nebo měsíčkovým olejem, apod.)

 

Koupání miminka - vaničky pro miminka - dětské vaničky - dětská vanička - lehátka do vany - dětská lehátka do vaničky - kyblík na koupání - kbelík na koupání - vanička pro miminka