Nosní odsávačky

AAA

Počet nalezených produktů: 0

Nosní odsávačky - aspirátory

Dutina nosánku je pokryta sliznicí, která má na povrchu řasinky, jež pomáhají dostat vzniklý hlen a zachycené cizorodé částečky ven z dýchacích cest. Tato sliznice reaguje má vlastní obranný mechanismus.

Miminko ale neumí smrkat, proto, když dostane rýmu, musíme mu pomoci nosánek vyčistit, aby se mohlo v klidu nakojit, napapat a spinkat. V naší nabídce najdete odsávačka hlenů - nosní odsávačka - nosní odsávačka na vysavač. Nabízíme rovněž elektrická odsávačka hlenů pro kojence na baterie s jemným sáním.

Nosní odsávačka

Rýma u novorozence

Miminko, na rozdíl od starších dětí, dýchá nosánkem, protože dýchat pusinkou je díky anatomickým poměrům pro miminko složité. Pakliže miminko má rýmu, která zapříčiní špatnou průchodnost nosánku, okamžitě u něj nastane zvýšené dechové úsilí, je pro něj těžší vše udýchat, neboť si neumí ulevit pusinkou.

Odsávačka hlenů

Jak miminku ulevit?
• prvořadě větráme a zvlhčujeme vzduch v místnosti a zvýšíme podložení miminka speciálními bezpečnostními podložkami, tzv. klíny- chladný a vlhký vzduch okamžitě ulevuje zduřené sliznici (zvlhčovače, Vincentka, časté větrání, procházky na čerstvém vzduchu)
• nosní kapičky používejte vždy jen výjimečně a krátce, tzn. aby se miminko mohlo nakrmit, nebo večer před usnutím
• vidíte-li pouhým okem, že je nosík vyplněný hlenem, šetrně jej odsajte nebo vytřete a pak použijte kapek (např. Nasivin, Otrivin, Olynth - s koncentrací účinné látky podle věku dítěte)
• otíráme opatrně nosánek ručně a v případě nutnosti použijeme odsávačku hlenu 

Nosní odsávačka na vysavač

Jak a kdy použít nosní odsávačky?

Nosní odsávačky používáme opatrně a opět jen v nutných případech. Pro miminko jde vždy o nepříjemný zásah, nejspíš bude plakat a bránit se. Je velmi kontraproduktivní používat nosní odsávačky příliš často, neboť i nosní sliznice pak může reagovat podrážděně zduřením.

 

Nabízíme Vám několik druhů nosních odsávaček - nosní odsávačka na vysavač, elektrická odsávačka hlenů